Muncie Central's Third Consecutive Jay County Sectional Title 2013

Known Muncie Central Girls’ Sectional Swims & Champions

Through 2016

# School Record   $ State Qualifier  Red=Champion

1975               at  Anderson  18 pts.

                        200 Medley Relay: Sydney Mitchell, Sandy Schweir, Leslie Linder, Lu Ann           

                        KirPatrick  9th  2:29.50

                        50 Free  Shelly Fullhart  10th

                        50 Butterfly  Shelly Fullhart  6th

1976                at Anderson  8th  56 pts.

                       200 Medley Relay: 12th

                       200 Free  Sydney Mitchell  10th

                       50  Free  ShellyFullhart   2nd

                                       Sherrill Irving  11th

                        100 Fly  Louise Kellison  10th

                        100 Free  ShellyFullhart  3rd

                                         Sherrill Irving  12th

                        100 Breast  Louise Kellison  11th

                        400 Free Relay: Sherrill Irving, Sydney Mitchell, Louise Kellison, 

                        ShellyFullhart  6th

1977               at South Adams  2nd   206 pts.

                       200 Medley Relay: Julie Hall, Louise Kellison, Sherrill Irving, 

                       Shelly Fullhart  2:02.22 (2:03.55 Prelim)$

                       200 IM Julie Hall  2nd

                       50 Free   Shelly Fullhart  26.66$

                                       Sherrill Irving  3rd

                       100 Fly  Louise Kellison  4th

                       100 Free  ShellyFullhart  57.30$

                       500 Free  Sherrill Irving  2nd

                       100 Back  Julie Hall   1:04.44 $  

                                         Tina Turney   5th                

                        100 Breast  Louise Kellison  3rd

                        400 Free Relay:  ??  5th

1978                at South Adams  3rd  169 pts.

                        200 Medley Relay:  Shelly Fullhart, Julie Hall, Sherrill Irving, Louise Kellison  2nd

                        200 IM  Julie Hall  2nd

                        50 Free  Shelly Fullhart$

                        Diving  Diana Cartwright $

                        100 Free  Shelly Fullhart  2nd

                        100 Back  Julie Hall $ 

1979                at South Adams   3rd   125 pts

                        200 Medley Relay: Julie Hall,Rhonda McGinnes,Tina Turney,Jill Hall  

                        200 IM  Julie Hall $                                

                        Diving  Diana Cartwright $

                       100 Back  Julie Hall $

1980                at South Adams  5th  107 pts.

                      200 Medley Relay: Jill Hall,Julie Hall,Holly Mills,Jenny Knight

                      200 IM:  Audrey Stratton

                      50 Free: Jenny Knight

                                     Julie Hall

                       Diving   Diana Cartwright  421.50 pts. (Sect. Record)$

                      100 Free:  Jenny Knight

                      100 Back  Julie Hall  2nd

                                       Tina Turney

                       400 Free Relay: Audrey Stratton,Shawn Miller,Jeri Maysa,Tina Turney

1981               at South Adams   6th  86 pts.

                       200 Medley Relay:  11th

                       200 Free  Jill Hall  8th

                       200 IM  Audrey Stratton  6th

                       50 Free  Jennifer Knight  5th

                       Diving  Diana Cartwright  416.70 pts.$

                       100  Free  Jennifer Knight  11th

                       500 Free  Jill Hall  3rd  

                       100 Back  Audrey Stratton  7th  

                       400 Free Relay:  Amy Carton,Jennifer Knight,Audrey Stratton,Jill Hall  6th 

1982                at South Adams  8th  76pts.

                        200 Medley Relay: Jill Hall,Tricia Shaw,Audrey Stratton,Karen Wickliffe  11th

                        200 IM:  Audrey Stratton  6th

                        50 Free:  Karen Wickliffe

                        100 Free: Karen Wickliffe

                        100 Back  Jill Hall  1:06.90$

                                         Audrey Stratton

                         100 Fly:  Jill Hall

                        400 Free Relay: ?

1983                at South Adams  10th  42pts.

                        Diving  Kris Bemis 3rd  

                        100 Free: Karen Wickliffe

1984               at Anderson  10th  15pts.

                       Diving  Kris Bemis  2nd  334.15 pts.

                                   Holly Costill  11th

1985               at  Anderson  9th 27pts.

                       Diving  Holly Costill  6th 

                       100 Fly:  Sheryl Hollensbe 10th 

                       400 Free Relay: ?  8th

1986                at Anderson  8th  41pts.

                        Diving  Holly Costill  8th

1987                at Anderson  8th  37pts.

                       200 Medley Relay: Lorese Brighton, Holly Costill, Betsy Barnett, Kirsten                          

                        Miller  9th  

                        Diving  Holly Costill 6th

                                    Dorian Cantrell  11th

                         100 Fly  Betsy Barnett  9th

                         400 Free Relay: Kennedy Conrad, Shawna Kennedy, Darcy Lewis, Michelle  

                         Longfellow  7th

1988                at Anderson  3rd  191pts.

                        200 Medley Relay: Betsy Barnett,Amy Errington,Katherine Pinger,Natalie                 

                        Stetson  $  

                        200 Free: Gina Diebold

                                         Laurie Dekeyser

                        200 IM:  Katherine Pinger

                                       Kim Ertel

                         50 Free:  Natalie Stetson

                                         Shackelford

                         100 Fly:  Michelle Carter

                                        Betsy Barnett

                         100 Free: Natalie Stetson

                                          Laurie Dekeyser

                          500 Free: Gina Diebold

                                           Holly Alexander

                          100 Back: Amy Errington

                                           Erin Carter

                                           Kimmy Hunter

                        100 Breast:   Katherine Pinger  1:11.34#$  

                                              Alisa Springman    

                                              Kim Ertel       

                          400 Free Relay: Michelle Carter,Laurie Dekeyser,Gina Diebold,Amy Errington

1989                at Anderson  3rd

                       200 Medley Relay: Amy Errington, Alisa Springman, Katherine Pinger, Natalie Stetson  1:57.09#$

                       200 Free:  Gina Diebold

                                         Sara Renner

                       200 IM:  Katherine Pinger

                                     Alisa Springman

                                     Kimmy Hunter

                        50 Free:  Natalie Stetson

                                       Amy Errington

                         Diving:  Kami Hiatt

                         100 Fly:  Betsy Barnett

                                        Erin Carter

                                        Kim Ertel

                          100 Free:  Natalie Stetson

                                            Kimmy Hunter

                                            Leslie Kaluzynski

                          500 Free:  Gina Diebold

                                            Sarah Renner

                                            Holly Alexander

                          100 Back:  Amy Errington

                          100 Breast:  Katherine Pinger  2nd$

                                              Alisa Springman

                                              Sarah Renner

                          400 Free Relay: Natalie Stetson,Amy Errington,Katherine Pinger,Gina Diebold

                                                      

1990               at Anderson  3rd  230pts.

                        200 Medley Relay: Katherine Pinger, Betsy Barnett, Natalie Stetson, Alisha Springman  (Prelim 3rd 1:58.07)$

                        200 Free: Sarah Renner (Prelim 7th 2:12.20)

                                         Jerilynn Kallen (Prelim 10th 2:19.04)

                        200 IM:  Katherine Pinger (Prelim 4th 2:19.83)

                                       Kimmy Hunter (Prelim 10th 2:35.88)

                                       Portia Renner (Prelim 12th 2:39.06)

                         50 Free:  Natalie Stetson (Prelim 6th 26.16)

                                        Leslie Kaluzynski (Prelim 8th 27.52)

                                        Alisa Springman (Prelim Tie 11th 27.72)

                         100 Fly:  Betsy Barnett (Prelim  4th 1:08.01)

                                         Holly Alexander (Prelim 12th 1:12.33)

                         100 Free:  Natalie Stetson (Prelim 2nd 56.99)

                                           Leslie Kaluzynski (Prelim 9th 1:01.10)

                          500 Free:  Sarah Renner (Prelim 8th 5:54.59)

                                            Melissa Baird (Prelim 12th 6:23.60)

                        200 Free Relay: Natalie Stetson, Katherine Pinger, Leslie Kaluzynski, Jane Marsh (Prelim 3rd  1:47.60)$

                        100 Back:  Kimmy Hunter (Prelim  5th 1:09.53)

                                           Betsy Barnett (Prelim 8th 1:12.33)

                        100 Breast: Katherine Pinger (Prelim 1st 1:10.69)

                                            Alisa Springman (Prelim 2nd 1:12.32)

                                            Portia Renner (Prelim 6th 1:15.87)

                         400 Free Relay: Sarah Renner,Jane Marsh,Jerilynn Kallen,Holly Alexander

                                                    (Prelim 5th 4:11.56)                                     

1991              at Anderson  2nd     254pts.

                     200 Medley Relay: Kim Hunter, Jerrilynn Kallen, Alisha Springman, Jane Marsh (Prelim 3rd 2:01.77) 1:54.58 $

                     200 Free: Sarah Renner (Prelim 4th 2:07.43)

                                      Leslie Kaluzynski (Prelim 10th 2:13.97)

                      200 IM: Alisa Springman (Prelim 7th 2:30.24)

                                    Kimmy Hunter (Prelim 8th 2:35.36)

                                    Portia Renner (Prelim 10th 2:36.12)

                       50 Free: Jerilynn Kallen (Prelim 6th 26.68)

                                      Natalie Carter (Prelim 8th 27.07)

                                     Jane Marsh (Prelim 9th 27.08)

                       Diving: Alison Lawton  3rd $

                       100 Fly: Jane Marsh (Prelim 5th 1:08.31)

                                     Natalie Carter (Prelim 10th 1:10.46)

                                     Samantha Smith (Prelim 11th 1:11.36)

                        100 Free: Jerilynn Kallen (Prelim 4th 59.09)

                                         Leslie Kaluzynski (Prelim 8th 1:01.33)

                                         Cathy Dekeyser (Prelim 11th 1:02.84)

                         500 Free: Sarah Renner (Prelim 3rd 5:49.00)

                                         Allyson Bechtel (Prelim 7th 6:00.59)

                                        Melissa Baird (Prelim 11th 6:19.71)

                         200 Free Relay: Alisa Springman.Natalie Carter,Cathy Dekeyser,Jane Marsh 

                                                   (Prelim 2nd 1:48.79) 

                         100 Back: Kimmy Hunter (Prelim 5th 1:08.20)

                                          Shayna Rundell (Prelim 7th 1:10.07)

                                          Melanie Moorehead (Prelim 12th 1:11.96) 

                        100 Breast  Alisha Springman (Prelim 1st 1:11.33) 1:09.13#$

                                            Portia Renner (Prelim 3rd 1:14.85)

                        400 Free Relay: Samantha Smith,Allyson Bechtel,Natalie Carter,Sarah Renner

                                                  (Prelim 2nd 4:06.84)

                                         Doug Coers Sectional Coach of the Year

1992                at Anderson  3rd  189pts.

                        200 Medley Relay: Leslie Kaluzynski,Shayna Rundell,Portia Renner, Jane Marsh  3rd  1:57.07

                        200 Free: Sarah Renner  5th  2:08.84

                                         Sarah Shockley  11th  2:15.19

                        200 IM:  Natalie Carter  11th  2:37.00

                                       Portia Renner DQ

                         50 Free: Jane Marsh  4th  26.38

                                        Leslie Kaluzynski  7th  26.94

                                        Adrienne Stanley  11th  27.58

                          Diving: Alison Lawton  2nd  359.05 $

                                       Michelle Hoffman  6th  302.25

                                       Sarah Starr  10th  285.85

                          100 Fly: Natalie Carter  9th  1:09.61

                                        Laurie Dekeyser  12th  1:12.31

                          100 Free: Jane Marsh  4th  57.52

                                           Leslie Kaluzynski  6th  58.88

                                           Cathy DeKeyser  12th 1:01.84

                          500 Free: Sarah Renner  6th  5:49.57

                                           Alison Bechtel  12th  6:08.56

                          200 Free Relay: Natalie Carter,Leslie Kaluzynski,Jane Marsh,Sara Renner

                                                    3rd  1:46.58

                          100 Back:  Shayna Rundell  6th  1:10.78

                                            Melanie Moorehead / Tracy Boros  9th  1:11.84

                          100 Breast:  Portia Renner  2nd  1:12.63

                                              Adrian Ingram  12th  1:20.73

                           400 Free Relay: Natalie Carter,Cathy DeKeyser,Sarah Renner, Adrienne               Stanley  6th  4:06.17                  

1993                at Anderson  3rd  

                       200 Medley Relay:  Lauren Jones,Natalie Carter,Jeni Spade,Adrienne Stanley $

                       100 Fly:  Jeni Spade

                       100 Free:  Adrienne Stanley

                       200 Free Relay: Jeni Spade, Lauren Jones, Natalie Carter, Adrienne Stanley  $

1994                at Anderson  2nd  265.5 pts.

                        200 Medley Relay: Shayna Rundell, Christy Jones, Jeni Spade, Adrienne Stanley (Prelim 5th 2:03.97) 1:56.68

                        200 Free   Meredith McCormick  4th  2:07.23

                                          Sara Schockley  6th  2:11.30

                        200 IM  Natalie Carter  4th  2:29.53           

                        50 Free  Adrienne Stanley  3rd  25.66 $

                                       Christy Jones  4th  25.67

                        100 Fly  Jeni Spade  2nd  1:04.73

                        100 Free  Adrienne Stanley  3rd   56.76

                        500 Free  Meredith McCormick  4th  5:51.56 

                                        Sara Schockley  5th  5:54.47

                                        Allyson Bechtel  6th  6:04.70             

                        200  Free Relay:  Jones, Stanley, Spade, Natalie Carter  2nd 1:43.87 $

                       100 Back  Jeni Spade  2nd  1:03.84

                       100 Breast  Christy Jones  4th  1:14.81

                       400 Free Relay: Natalie Carter,Cathy DeKeyser,Meredith McCormick,Sara Schockley  3rd  3:59.02

                        Coach Kate Brosnahan Co-Coach of Year


1995               at Anderson  2nd  276 pts.

                       200 Medley Relay: Kendra Bowman,Christy Jones,Jeni Spade,Adrienne Stanley

                        1:54.91

                       200 Free  Meredith McCormick  3rd  

                                        Marie Baird  4th

                       200 IM  Jeni Spade  4th

                       50 Free  Christy Jones  2nd  25.48  $

                                      Adrienne Stanley  4th

                       Diving  Christina Scantland  337.80

                       100 Free  Katie Griffith  2nd

                                       Adrienne Stanley  3rd

                       500 Free  Meredith McCormick  4th

                                        Marie Baird  5th

                       200 Free Relay:Christy Jones,Adrienne Stanley,Jenni Spade,Mandi Keyton  2nd  $

                       100 Back  Kendra Bowman  2nd

                                        Katie Griffith  4th

                       100 Breast  Christy Jones  3rd

                       400 Free Relay: ??  3rd

                                               

1996/1997      at Anderson   2nd  279.5 pts.

                       200 Medley Relay: Jeni Spade, Kendra Bowman. Katie Griffith, Amy Spade  2nd 

                       200 Free  Meredith McCormick  2nd

                                        Marie Baird  4th

                       200 IM  Jeni Spade  5th

                                     Kendra Bowman  7th

                                     Amy Spade  8th

                       50 Free  Katie Griffith  2nd   25.13  $

                                      Jennifer Scherrer  9th

                                      Jessica Stanley  10th

                        Diving  Christina Scantland  329.60 $

                                       Katie Spisak  8th

                        100 Fly  Jeni Spade  3rd

                                      Carly Whittern  7th

                                      Allison Demaree  8th

                        100 Free  Katie Griffith  54.72 

                                         Allison Demaree  6th

                                        Jessica Stanley  11th

                        500 Free  Meredith McCormick  2nd

                                         Marie Baird  5th 

                                         Karen Crawley  9th

                         200 Free Relay:  DQ

                         100 Back  Kendra Bowman  1:01.41

                                          Clarissa Cancherini  7th

                                          Carly Whittern  8th

                         100 Breast  Jennifer Scherrer  5th

                                            Amy Spade  7th

                                            Abby Hinga  8th

                       400 Free Relay: Jeni Spade,Meredith McCormick,Katie Griffith,Kendra    

                        Bowman  2nd  $


1997-1998     2nd

                       50 Free  Katie Giffith 

                       100 Free  Katie Griffith

                        Christina Scantland   Diving

                        200 Free Relay: Allison Demaree, Jennifer Scherrer, Amy Spade, Katie                 

                        Griffith

                       400 Free Relay: Allison Demaree, Lauren Staggs, Marie Baird, Katie Griffith   

1998-1999       at Jay County   2nd  264 pts.

                        200 Medley Relay:Kendra Bowman(28.69),Karen Crawley(33.49), Allison Demaree(28.07), Katie Griffith(24.58)   New Sectional Record  1:53.83

                        200 Free  Marie Baird  3rd  2:06.81

                                         Lauren Staggs  4th  2:07.32

                                          Jessica Stanley  7th  2:12.66

                        200 IM  Amy Spade  4th  2:25.83

                                     Abby Hinga  8th  2:31.64

                                     Sharona Shinnock  14th  2:47.48

                         50 Free  Katie Griffith  3rd  25.29

                                       Allison Demaree  7th  26.58

                                       Jessica Stanley  8th  26.94

                          Diving  Meredith Demaree  7th  265.20

                                       Kelly Spisack  9th  245.15

                                       Kendra Whetsel  15th  136.05

                          100 Fly   Kendra Bowman      1:02.93

                                          Lauren Staggs  3rd  1:04.30

                                          Carly Whittern  9th  1:07.22

                           100 Free   Katie Griffith   55.24

                                             Allison Demaree  4th  57.21

                                             Haley  Pethtel  12th  1:02.61

                            500 Free  Marie Baird  4th  5:46.00

                                             Katy Reno  8th  5:56.85

                                             Karen Crawley  9th  5:59.06

                            200 Free Relay: Marie Baird(26.70), Kendra Bowman(26.13), Allison Demaree(25.83), Katie Griffith(25.25)  2nd  1:43.91

                            100 Back  Kendra Bowman  3rd  1:03.36

                                             Karen Crawley  7th  1:10.95

                                             Abby Cairns  10th  1:13.81

                             100 Breast  Katy Reno  5th  1:15.03

                                                Amy Spade  6th  1:15.81

                                                Abby Hinga  9th  1:18.65

                             400 Free Relay: Hailey Pethel, Amy Spade, Lauren Staggs, Abby Thomas  DQ

                               Prelims

1999-2000      at Hamilton Southeastern  4th  157 pts.

                        200 Medley Relay:  3rd  2:00.12

                        200 Free  Lauren Staggs  8th  2:09.02

                                         Katie Flatter  11th  2:16.36

                                         Brittany Young  16th  2:23.28

                         200 IM  Amy Spade  8th  2:27.91

                                       Emily Coers  12th  2:38.29

                                       Laura Tucker  19th  2:49.50

                          50 Free  Allison Demaree  5th  26.17

                                        Tori Hyman  12th  27.81

                                        Amber Stellwag  13th  28.18

                           Diving  Meredith Demaree  10th  246.30 

                           100 Fly  Lauren Staggs  4th  1:04.08

                                         Carly Whittern  5th  1:04.49

                                         Christina Kuratko  13th  1:15.87

                            100 Free  Allison Demaree  7th  57.08

                                            Lisa Griffith  11th  1:00.93

                                            Abby Thomas  13th  1:02.53

                             500 Free  Katy Reno  9th  6:09.03

                                              Emily Coers  12th  6:21.51

                                              Hannah Ellis  19th  6:49.29

                             200 Free Relay:  3rd  1:47.03

                             100 Back  Lisa Griffith  8th  1:08.35

                                              Carly Whittern  15th  1:12.91

                                              Heather Lyon  17th  1:15.99

                              100 Breast  Katy Reno  4th  1:14.61

                                                 Amy Spade  8th  1:16.43

                                                 Tori Hyman  11th  1:23.25

                              400 Free Relay:  6th  4:08.79                                       

2000-2001      at Hamilton Southeastern  6th  88 pts.

                        200 Medley Relay: Lisa Armantrout(34.18), Tori Hyman(35.01), Mary Eckrich(32.29), Brittany Young(29.14)  6th  2:10.62

                        50 Free  Tori Hyman  11th  27.72

                                       Caroline Shockley  12th  27.95

                       Diving  Connie Boldry  11th  270.40

                                     Chrissy Grice  12th  246.70

                       100 Fly  Lauren Staggs  6th  1:07.42

                       100 Free  Abby Thomas  10th  1:01.75

                       500 Free  Lauren Staggs  4th  5:46.56

                                        Emily Coers  12th  6:01.57

                        200 Free Relay: Caroline Shockley(27.85), Tori Hyman(27.81), Abby Thomas(28.26), Lauren Staggs(27.73)  5th  1:51.65

                        100 Breast  Tori Hyman  11th  1:17.53

                        400 Free Relay: Caroline Shockley, Katie Flatter, Abby Thomas, Lauren Staggs  6th  4:08.66

2001-2002      at Hamilton Southeastern  7th  65 pts.

                       200 Medley Relay: 6th  2:08.18

                       200 Free Laura Tucker  12th  2:16.97

                       200 IM  Emily Coers  12th  2:35.04

                       50 Free  Tori Hyman  10th  27.33

                                      Abby Thomas  11th  27.55

                        100 Free  Abby Thomas  8th  1:00.26

                        500 Free  Emily Coers  12th  6:01.72

                        200 Free Relay:  6th  1:53.92

                        100 Back  Laura Tucker  12th  1:12.74

                        100 Breast  Tori Hyman  12th  1:18.42

                        400 Free Relay:  7th  4:20.46

2002-2003      at Hamilton Southeastern  8th  45 pts.

                      200 Medley Relay: Laura Tucker, Annie Cairns, Mallory Collins, Sam Golden 7th  2:09.23

                      200 Free  Laura Tucker  11th  2:17.09

                                       Annie Cairns  12th  2:19.52

                      Diving  Chrissy Grice  10th  266.80

                      100 Free  Mallory Collins  12th  59.86

                      500 Free  Sam Golden  11th  5:56.62

                      200 Free Relay: Annie Cairns, Emily Coers, Andrea Coombes, Darcy Miller 9th  1:57.47

                      400 Free Relay: Sam Golden, Darcy Miller, Laura Tucker, Mallory Collins  7th  4:09.52

2003-2004    at Hamilton Southeastern  8th 53 pts.

                      200 Medley Relay: Christina Adrian, Jennifer Sebura, Sam Golden, Andrea Coombes  7th  2:06.11

                      200 Free  Christina Adrian  9th  2:09.69

                                      Sam Golden  11th  2:08.91

                                      Annie Cairns  16th  2:20.02

                      200 IM  Allison Noble  22nd  2:48.32

                                   Terry Lindsay  26th  2:53.63

                                   Lauren Lewis  30th  3:22.14

                       50 Free  Mallory Collins  13th  27.07

                                      Darcy Miller  20th  28.44

                                      Andrea Coombes  22nd  28.60

                       Diving  Chrissy Grice  8th  278.00

                                    Heather Burke  20th  98.45

                       100 Fly  Kristen Londt  22nd  1:24.11

                                     Lauren Lewis  29th  1:42.11

                                     Ceara Brooks  DQ

                        100 Free  Mallory Collins  15th  1:00.24

                                        Darcy Miller  20th  1:02.94

                                        Andrea Coombes  21st  1:04.00

                        500 Free  Sam Golden  10th  5:44.98

                                        Allison Noble  14th  6:17.80

                                        Sara Proctor  28th  7:23.19

                        200 Free Relay: Mallory Collins, Annie Cairns, Darcy Miller, Jennifer Sebura

                        8th  1:51.01

                        100 Back  Christina Adrian  12th  1:09.27

                                         Kristen Londt  23d  1:21.41

                                         Nicole Sagum  28th  1:35.92

                          100 Breast  Jennifer Sebura  14th  1:16.36

                                             Annie Cairns  19th  1:22.67

                                            Lindsay Terry  23rd  1:26.43

                          400 Free Relay: Mallory Collins, Sam Golden, Jennifer Sebura, Christina Adrian  7th  4:01.00

2004-2005    at Hamilton Southeastern  7th  65 pts.

                     200 Medley Relay: Christina Adrian(32.61),Jennifer Sebura(34.28),Sam Golden(31.82),Mallory Collins(25.80)  6th  2:04.51

                     200 Free  Sam Golden  10th  2:07.55

                                     Christina Adrian  11th  2:10.83

                                     Karli Grile  26th  2:57.79

                      200 IM  Darcy Miller  16th  2:42.48

                                   Allison Noble  17th  2:44.92

                                   Lindsay Terry  18th  2:53.66

                       50 Free  Mallory Collins  12th  25.93

                                     Andrea Coombes  19th  28.43

                                    Delores James  24th  31.32

                        Diving  Jessica Peeke  17th  30.50

                        100 Fly  Andrea Coombes  17th  1:20.65

                                      Kristen Londt  18th  1:24.55

                        100 Free  Mallory Collins  10th  56.76

                                        Darcy Miller  17th  1:03.66

                                        Ellie Juday  26th  1:20.01

                        500 Free  Sam Golden  10th  5:52.72

                                         Allison Noble  14th  6:17.30

                                         Sara Proctor  23rd  7:33.31

                         200 Free Relay: Jenny Sebura(28.22),Christina Adrian(26.30),Andrea Coombes(28.08),Mallory Collins(25.99)  6th  1:48.59

                         100 Back  Christina Adrian  11th  1:48.47

                                          Kristen Londt  18th  1:21.11

                                          Sarah Darou  22nd  1:38.23

                          100 Breast  Jenny Sebura  12th  1:15.52

                                             Lindsay Terry  15th  1:24.16

                                             Delores James  22nd  1:30.97

                          400 Free Relay: Jenny Sebura(60.64),Darcy Miller(62.42), Andrea Coombes(64.02), Sam Golden(63.13)  7th  4:10.21

2005-2006    at Hamilton Southeastern  6th  79 pts.

                      200 Medley Relay: B. Kuzma(32.84),P. Williamson(35.40),K. Londt(35.94), K. Bradshaw(29.35) 7th  2:13.53 

                      200 Free  Sam Golden  8th  2:04.28

                                       Allison Noble  12th  2:18.41

                      50 Free  Christina Adrian  9th  25.73

                                     Kristina Kerrigan  10th  25.74

                       Diving  Michelle Morgan  12th  213.85

                      100 Free  Christina Adrian  6th  56.57

                      500 Free  Sam Golden  9th  5:40.56

                                       Allison Noble  11th  6:11.97

                      200 Free Relay:  C. Adrian(25.76),P. Williamson(27.86),S. Golden(27.55), K. Kerrigan(25.90) 4th  1:47.07

                      400 Free Relay:  C. Adrian(57.27), S. Golden(59.98), B. Kuzma(69.44), K. Kerrigan(61.23)  7th  3:59.65

 2006-2007   at Hamilton Southeastern  7th  78 pts.

                     200 Medley Relay: Bethany Kuzma(31.58), Paige Williamson(35.97), Katha Franck(29.83), Kat Coombes(29.83)  DQ

                      50 Free  Kristina Kerrigan  5th  24.33

                                     Heidi Bryant  10th  25.26

                      100 Fly  Brittany Sheffield  11th  1:07.38

                      100 Free  Christina Adrian  8th  55.46

                                      Heidi Bryant  10th  56.74

                                      Kristina Kerrigan  12th  57.53

                        200 Free Relay: Kristina Kerrigan(24.68), Brittany Sheffield(25.64), Heidi Bryant(25.11), Christina Adrian(24.52)  3rd  1:39.95

                        100 Back  Bethany Kuzma  9th  1:08.52

                        400 Free Relay: Heidi Bryant(57.26), Brittany Sheffield(57.58), Christina Adrian(54.74), Kristina Kerrigan(56.20)  4th  3:45.78

2007-2008       at Jay County  2nd  187 pts.

                        200 Medley Relay: Bethany Kuzma(31.14),Paige Williamson(34.58), Molly Rawson(31.54),Abbie Allardt(28.30)  4th  2:05.56

                        200 Free  Brittany Sheffield  2nd  2:03.20

                        50 Free  Kristina Kerrigan  24.93

                                       Heidi Bryant  2nd  25.46

                                       Paige Williamson  9th  27.10

                         Diving  Kayla Templin  10th  225.40

                         100 Fly  Molly Rawson  10th  1:16.31

                         100 Free  Heidi Bryant  2nd  56.42

                                         Kristina Kerrigan  3rd  56.67

                          500 Free  Brittany Sheffield  3rd  5:43.97

                                          Molly Rawson  10th  6:21.86

                        200 Free Relay: Heidi Bryant(25.69),Paige Williamson(26.67),Brittany Sheffield(25.33),Kristina Kerrigan(24.47)   1:42.16

                        100 Back  Bethany Kuzma  3rd  1:07.61

                        400 Free Relay: Heidi Bryant(58.57),Paige Williamson(60.62),Brittany Sheffield(61.03),Kristina Kerrigan(57.35)  2nd  3:54.09

2008-2009       at Jay County  Sectional Champions  255 pts.

                        200 Medley Relay: Jennifer Koontz(31.94),Bethany Kuzma(35.35),Casey Byrnes(30.51),Kristi Bradshaw(28.28)  5th  2:06.08

                        200 Free  Brittany Sheffield  2:02.53

                                         Eun Kim  7th  2:17.48

                                         Kayla Hughes  11th  2:22.34

                         200 IM  Anne Tinder  3rd  2:24.93

                                       Molly Rawson  8th  2:35.07

                                       Casey Byrnes  9th  2:37.22

                          50 Free  Kristina Kerrigan  24.64

                                         Heidi Bryant  2nd  25.82

                                         Jennifer Koontz  7th  27.84

                          100 Fly  Casey Byrnes  8th  1:10.80

                          100 Free  Kristina Kerrigan  2nd  55.22

                                           Anne Tinder  4th  56.83

                                           Heidi Bryant  5th  57.25

                        500 Free  Molly Rawson  5th  5:52.77

                                         Bethany Kuzma  6th  5:59.77

                        200 Free Relay: Heidi Bryant(26.24),Anne Tinder(25.07),Brittany Sheffield(25.41),Kristina  Kerrigan(24.51)   1:41.23

                        100 Back  Bethany Kuzma  5th  1:08.45

                                          Jennifer Koontz  6th  1:10.53

                        100 Breast  Brittany Sheffield  3rd  1:13.49

                        400 Free Relay: Heidi Bryant(58.56),Anne Tinder(56.14),Brittany Sheffield(56.57),Kristina Kerrigan(57.17)   3:48.54

2009-2010       at Jay County  2nd  206 pts.

                        200 Medley Relay: Heidi Bryant(30.19), Kaitlin Kerrigan( 32.28), Sarah Dale(30.10), Anne Tinder(25.34)  2nd  1:57.91

                        200 Free  Brittany Sheffield  3rd  2:04.74

                                         Molly Rawson  7th  2:11.14

                                         Kalah Hughes  13th  2:20.96

                         200 IM  Ellen Tinder  8th  2:35.46

                                      Maggie Byrnes  14th  2:40.07

                                      Casey Byrnes   18th  2:43.71

                       50 Free  Heidi Bryant  25.26

                                      Anne Tinder  3rd  25.99

                                      Kaitlin Kerrigan  4th  26.28

                        100 Fly  Sarah Dale  8th  11th  1:10.85

                                      Casey Byrnes  18th  1:14.99

                                       Kelly Lindley  19th  1:16.21

                         100 Free  Heidi Bryant  55.61

                                          Anne Tinder  3rd  56.88

                                          Brittany Sheffield  4th  57.26

                         500 Free  Molly Rawson  6th  5:51.23

                                         Kalah Hughes  9th  6:12.87

                                         Emily Kirby  17th  6:38.12

                          200 Free Relay: Kaitlin Kerrigan(26.22), Brittany Sheffield(25.78), Anne  Tinder(25.28), Heidi Bryant(25.06)   1:42.34 

                          100 Back  Jennifer Koontz  6th  1:10.69

                                           Sarah Dale  8th  1:11.50

                                           Meghan Jackson  9th  1:11.55

                          100 Breast  Kaitlin Kerrigan  5th  1:12.03

                                             Ada Kirby  11th  1:20.55

                                             Katy Crist  12th  1:23.41

                           400 Free Relay:  DQ Prelims


2010-2011         at Jay County    Sectional Champions   320 Pts.

                         200 Medley Relay: Emmy Rawson,Kaitlin Kerrigan,Sydney Clasby,Anne   Tinder   Sectional Record   1:53.66

                        200 Free  Casey Byrnes  4th  2:12.51 (Prelim 2:14.60)

                                         Molly Rawson  8th  1:15.75 (Prelim 2:17.46)

                                         Kalah Hughes  9th  2:17.76 (Prelim 2:16.96)

                        200 IM  Emmy Rawson  2:13.60 (Prelim 2:15.54) Sectional & School Record

                                      Victoria Haller  2nd  2:19.24 (Prelim 2:21.68)

                                      Sydney Clasby  4th  2:23.05 (Prelim 2:22.62)

                         50 Free  Anne Tinder  25.88 (Prelim 26.11)

                                        Kaitlin Kerrigan  2nd  25.93 (Prelim 25.81)

                                        Kendall Bryant  5th  26.65 (Prelim 26.86)

                         Diving   Jordyn Cline  7th  248.85

                                       Catherine Smith  10th  233.35

                                       Suzanne Smith  12th  201.85

                         100 Butterfly  Emmy Rawson  59.25 (Prelim 59.38) School Record

                                                Sydney Clasby  4th  1:03.06 (Prelim 1:03.66)

                                                Casey Byrnes  13th  1:12.24

                         100 Free  Anne Tinder  56.27 (Prelim 57.38)

                                          Kendall Bryant  6th  1:00.65 (Prelim 1:01.47)

                                          Whitney Coffman  12th  1:03.03 (Prelim 1:03.05)

                         500 Free  Molly Rawson  3rd  5:59.61 (Prelim 6:03.78)

                                         Ellen Tinder  5th  6:04.51 (Prelim 6:04.32)

                                         Kalah Hughes  6th  6:10.80 (Prelim 6:04.78)

                          200 Free Relay: Jennifer Koontz(27.60),Victoria Haller(25.99),Kaitlin Kerrigan(25.45),Kendall Bryant(26.28)2nd  1:45.32 (Prelim 1:46.89)

                          100 Back  Jennifer Koontz  6th  1:11.42 (Prelim 1:10.11)

                                           Ellen Tinder  9th  1:12.46 (Prelim 1:13.94)

                                          Kelly Lindley  22nd  1:22.90

                          100 Breast  Victoria Haller  3rd  1:12.43 (Prelim 1:13.02)

                                             Kaitlin Kerrigan  4th  1:12.58 (Prelim 1:12.50)

                                             Kaitlin Roebuck  14th  1:21.16

                           400 Free Relay: Emmy Rawson(56.59),Sydney Clasby(57.58),Anne Tinder(57.33),Victoria Haller(59.59) 3:47.45  (Prelim 3:51.09) New Sectional Record 


2011-2012     at Jay County     Sectional Champions  463 pts.(New school record)

                        200 Medley Relay: Emmy Rawson(28.86),Kaitlin Kerrigan(31.45),Sydney         Clasby(28.65),Anne Tinder(25.92)   1:54.88 (Prelim: 1:55.43)

                        200 Free   Shelby Haggard  2nd  2:12.32 (Prelim:2:10.57)

                                          Catherine Smith  6th  2:16.32 (Prelim:2:14.33)

                                          Ellen Tinder  7th  2:16.93 (Prelim:2:16.26)

                        200 IM  Emmy Rawson   2:14.60  (Prelim:2:14.94)

                                       Victoria Haller  3rd  2:19.10 (Prelim:2:20.14)

                                       Sydney Clasby  5th  2:24.30 (Prelim:2:23.67)

                         50 Free   Kaitlin Kerrigan  25.41  (Prelim: 25.77)

                                         Anne Tinder  4th  26.38  (Prelim: 26.56)

                                         Mikaela Haller  6th  26.85  (Prelim:27.03)

                          Diving   Suzanne Smith  2nd  295.20  (Semis: 219.10)

                                         Jordyn Cline  3rd  286.30  (Semis: 210.50)

                          100 Fly   Emmy Rawson  1:00.15  (Prelim: 59.06 Sectional & School Record)

                                           Sydney Clasby  3rd  1:05.26  (Prelim:1:05.07)

                                           Alexis Schussler-weisheit  13th  1:13.67  (Prelim:1:17.11)

                          100 Free   Anne Tinder  4th  58.46  (Prelim:58.14)

                                           Catherine Smith  8th  1:01.71  (Prelim:1:00.86)

                                           Whitney Coffman  14th  1:04.08  (Prelim:1:04.47)

                           500 Free  Ellen Tinder  4th  5:58.29  (Prelim:6:01.79)

                                            Alexis Schussler-weisheit  9th  6:08.97  (Prelim:6:12.07)

                                           Sarah Connolly  15th  6:22.33  (Prelim:6:28.47)

                        200 Free Relay: Emmy Rawson(25.69),Kaitlin Kerrigan(25.24),Victoria  Haller(25.83),Anne Tinder(25.47)  1:42.31  (Prelim: 1:44.42)

                        100 Back  Mikaela Haller  5th  1:10.63  (Prelim:1:11.21)

                                         Jennifer Koontz  6th  1:10.72  (Prelim:1:10.35)

                                         Shelby Haggard  7th  1:11.09  (Prelim:1:10.94)

                         100 Breast  Kaitlin Kerrigan  3rd  1:11.35  (Prelim:1:10.65)

                                            Victoria Haller  4th  1:11.38  (Prelim:1:12.13)

                                            Kaitlin Roebuck  11th  1:19.24  (Prelim:1:21.10)

                         400 Free Relay: Sidney Clasby(58.96),Catherine Smith(63.69),Mikaela Haller(59.38),Victoria Haller(57.26)  3:53.47  (Prelim:3:58.26)


2012-2013  at Jay County  Sectional Champions  386 pts. (8 New sectional Records set!)

                   200 Medley Relay: Emmy Rawson(26.59), Kaitlin Kerrigan(31.30), Sydney Clasby(28.13), Victoria  Haller(25.01)  2nd  1:53.67  (Prelim: 1:58.12)

                   200 Free:  Shelby Haggard  2nd  2:07.84  (Prelim: 2:10.69)

                                     Kayla Beatty  5th  2:10.73  (Prelim: 2:13.83)

                                     Sydney Clasby  6th  2:11.10  (Prelim: 2:10.69)

                    200 IM:  Emmy Rawson  2:10.85  (Prelim:2:14.11)  Sectional / Pool Record

                                   Victoria Haller  2nd  2:23.42  (Prelim: 2:23.98)

                                   Ellen Tinder  10th  2:36.52  (Prelim: 2:38.00)

                    50 Free:  Kaitlin Kerrigan  25.37  (Prelim: 26.01)

                                    Mikaela Haller  7th  26.88  (Prelim: 27.20)

                                    Whitney Coffman  12th  28.36  (Prelim: 28.77)

                      Diving:  Jordyn Cline  3rd  286.95

                                    Suzanne Smith  4th  278.60

                      100 Butterfly:  Emmy Rawson  57.53  (Prelim:58.52)  Sectional / Pool Record

                                               Lizzie Smith  3rd  1:06.57  (Prelim: 1:10.31)

                                               Alexis Schussler-Weisheit  9th  1:08.66  (Prelim: 1:10.98)

                      100 Free:  Shelby Haggard  9th  57.49  (Prelim: 59.87)

                                        Mikaela Haller  10th  1:00.15  (Prelim: 1:01.65)

                                        Catherine Smith  11th  1:00.73  (Prelim: 1:00.40)

                      500 Free:  Sydney Clasby  6th  6:02.44  (Prelim: 5:59.35)

                                        Alexis Schussler-Weisheit  9th  6:07.22  (Prelim: 6:13.91)

                                        Sarah Connolly  10th  6:14.05  (Prelim: 6:15.34)

                       200 Free Relay:  Kaitlin Kerrigan(25.65), Mikaela Haller(26.25), Sydney Clasby(26.20), Emmy Rawson(24.72)  1:42.82  (Prelim: 1:46.82)

                       100 Back:  Lizzie Smith  3rd  1:06.06  (Prelim: 1:08.48)

                                         Ellen Tinder  15th  1:15.42  (Prelim: 1:15.82)

                                         Haley Osborne  DQ

                         100 Breast:  Kaitlin Kerrigan  2nd  1:10.78  (Prelim: 1:13.54)

                                             Victoria Haller  3rd  1:11.56  (Prelim: 1:12.55)

                                             Kaitlin Roebuck  9th  1:18.13  (Prelim: 1:18.94)

                        400 Free:  Kayla Beaty, Shelby Haggard, Catherine Smith,

                                          Whitney Coffman  DQ  (Prelim: 4:05.72)


2013-2014  at Jay County  Sectional Champions (428 pts.)  8 sectional records set!

                       200 Medley Relay: Emmy Rawson(27.80), Whitney Coffman(35.95), Sydney Clasby(28.12), Courtnee Coffman(25.74)  2nd  2:02.19 (Prelim 1:58.62)

                       200 Free:  Shelby Haggard  2nd  2:03.86 (Prelim 2:04.66)

                                         Kayla Beaty  5th  2:07.11  (Prelim  2:08.46)

                                         Catherine Smith  7th  2:11.14  (Prelim  2:09.75)

                        200 IM:  Emmy Rawson  2:09.88  (Prelim 2:13.07)  Sectional / Pool Record

                                       Elainor Priebe  9th  2:40.26  (Prelim  2:39.72)

                                       Maggie Connolly  15th  2:49.62  (Prelim  2:49.64)

                         50 Free:  Courtnee Coffman  3rd  26.01  (Prelim 26.17)

                                         Whitney Coffman  8th  27.41  (Prelim  27.63)

                         Diving:  Jordyn Cline  2nd  286.40  

                                       Suzie Smith  3rd  265.05

                                       Madison Cline  7th  201.10

                         100 Fly:  Emmy Rawson  56.65  (Prelim  56.77)  Sectional / Pool Record)

                                         Sydney Clasby  3rd  1:04.91  (Prelim 1:05.66)

                                         Courtnee Coffman  4rth  1:06.62  (Prelim 1:05.97)

                         100 Free:  Shelby Haggard  2nd  56.05  (Prelim 57.45)

                                           Kayla Beaty  5th  57.88  (Prelim 58.45)

                                          Catherine Smith  6th  59.25  (Prelim 59.13) 

                          500 Free:  Sarah Connolly  3rd  5:56.39  (Prelim 5:58.37)

                                           Alexis Schusslerweisheit  8th  6:12.42  (Prelim 6:13.50)

                                           Grace Rosenbaum  12th  6:24.48  (Prelim 6:28.28)

                          200 Free Relay:  Shelby Haggard, Sydney Clasby, Whitney Coffman, Emmy    Rawson  1:42.97  (Prelim 1:47.44)

                          100 Back:  Sydney Clasby  2nd  1:07.01  (Prelim 1:07.82)

                                            Paige Roebuck  11th  1:13.71  (Prelim 1:13.32)

                                            Kiara Hughes  15th  1:20.25  (Prelim 1:20.18)

                           100  Breast:  Kaitlin Roebuck  6th  1:16.73  (Prelim 1:18.28)

                                                 Sarah Connolly  10th  1:20.42  (Prelim 1:20.45)

                                                 Elainor Priebe  11th  1:21.42  (Prelim  1:22.43)

                           400 Free Relay:  Whitney Coffman(1:01.91), Kayla Beaty(57.97), Catherine Smith(1:01.11), Shelby Haggard(56.76)  3rd  3:57.75  (Prelim 4:00.26)


2014-2015     at Jay County    Third Place (305 pts.)                    

200  Medley Relay:  Chloe Townsend, Paige Roebuck, Alexis Schussler-Weisheit, Maggie Connolly  6th  2:07.42 (2:07.42 Prelim)

200 Free:  Kayla Beaty  3rd  2:05.81 (Prelim 2:08.92)

                  Kenzie Hughes  15th  2:30.33 (Prelim 2:29.21)

                  Olivia Slavin   DQ   (2:30.15 Prelim)

200 IM:  Kacie Johnson   8th  2:33.73  (Prelim 2:34.34)

               Grace Rosenbaum  11th  2:37.93  (Prelim 2:38.55)

               Elianor Priebe  15th  2:44.42  (Prelim 2:38.39)

50 Free:  Shelby Haggard  5th  25.86  (Prelim  26.54)

                Chloe Townsend  14th  27.91  (Prelim  28.18)

                Katlynn  Wable  25th  30.51

Diving:  Madison Cline  4th  300.60

              Natalie Smith  8th  282.10

              Rachel Hill  10th  260.70

100 Butterfly:  Kacie Johnson  3rd  1:06.32  (Prelim 1:09.16)

                        Alexis Schussler-Weisheit  9th  1:11.58  (Prelim 1:11.20)

                        Katlyn  Tracy  14th  1:19.36  (Prelim 1:20.43)

100 Free:  Shelby Haggard  4rth  56.63  (Prelim 58.07)

                 Kayla Beaty  6th  57.98  (Prelim 58.97)

                 Kiara Hughes  19th  1:06.41

500 Free:  Alexis Schussler-Weisheit  10th  6:11.37  (Prelim  6:05.71)

                 Grace Rosenbaum  11th  6:12.25  (Prelim 6:12.40)

                 Sarah Connolly  12th  6:13.99  (Prelim 6:13.94)

200 Free Relay:  Kacie Johnson, Chloe Townsend, Kayla Beaty, Shelby Haggard  2nd  1:45.92  (Prelim 1:46.87)

100 Back:  Maggie Connolly  5th  1:09.49  (Prelim 1:08.75)

                  Sarah Tinder  6th  1:11.01  (Prelim 1:11.79)

                  Olivia Phillips  9th  1:09.70  (Prelim 1:12.09)

100 Breast:  Elianor Priebe  10th  1:19.98  (Prelim 1:20.01)

                    Sarah Connolly  13th  1:22.49  (Prelim 1:21.18)

                    Paige Roebuck  14th  1:23.01  (Prelim  1:22.08)

400 Free Relay:  Kacie Johnson, Alexis Schussler-Weisheit, Kayla Beaty, Shelby Haggard  2nd  3:54.47  (Prelim 4:01.04)


2015-2016  at Jay County  Fourth Place 308pts.

200 Medley Relay: Maggie Connolly, Grace Rosenbaum, Elianor Priebe, Tara Horst  6th  2:09.14 (Prelim 2:10.88)

200 Free: Kayla Beaty  3rd  2:05.28 (Prelim 2:08.35)

                 Sarah Tinder  6th  2:11.82 (Prelim 2:10.97)

                 Kenzie Hughes  20th  2:32.37

200 IM:  Grace Rosenbaum  11th  2:34.32 (Prelim 2:35.19)

                Katlyn Tracy  17th  2:42.93

                Paige Roebuck  19th  2:48.59

50 Free:  Jade Clasby  8th  27.29 (Prelim 27.36)

                Chloe Townsend  9th  27.37 (Prelim 27.89)

                Maggie Connolly  13th  28.31 (Prelim 28.02)

Diving:  Natlie Smith  3rd  286.45

              Madison Cline  7th  262.90

              Rachel Hill  211.75

100 Fly:  Sarah Tinder  8th 1:10.99 (Prelim 1:09.24)

                Olivia Phillips  12th  1:13.07 (Prelim 1:13.04)

                Elianor Pribe  15th  1:16.51 (Prelim 1:14.14)

100 Free:  Chloe Townsend  5th  1:00.41 (1:01.68)

                  Jade Clasby  7th  1:00.74 (Prelim 1:00.42)

                 Tara Horst  10th  1:03.10 (Prelim 1:03.07)

500 Free:  Kayla Beaty  4th  5:43.59 (Prelim 5:49.46)

                  Grace Rosenbaum  9th  6:01.70 (Prelim 6:05.64)

                   Olivia Slaven  16th  6:38.08 (Prelim 6:33.26)

200 Free Relay:  Maggie Connolly, Jade Clasby, Chloe Townsend, Kayla Beaty  4rth  1:49.10  (Prelim 1:49.76) 

100 Back:  Maggie Connolly  6th  1:09.42 (Prelim 1:08.14)

                   Olivia Phillips  7th  1:10.00 (Prelim 1:09.61)

                   Shelby Murphy  27th  1:40.49

100 Breast:  Paige Roebuck  5th  1:18.70 (Prelim 1:19.26)

                     Elianor Priebe  8th  1:19.09 (Prelim 1:18.75)

                     Tara Horst  13th  1:22.43 (Prelim 1:22.12)

400 Free Relay:  Chloe Townsend. Jade Clasby, Grace Rosenbaum, Kayla Beaty  2nd  3:58.01 (Prelim 4:03.11)

                                          

Jay County IHSAA Girls’ Sectional & Pool Records 

As of 2016

200 Medley Relay:

1:47.49     2016               Jay County     Sectional Record / Pool Record

200 Free:

1:56.83    2014         Sophie Bader             Jay County               Sectional Record

1:55.78     1988          Missy McCracken               Carmel                 Pool Record

200 IM:

2:07.96     2016       Sophie Bader       Jay County     Sectional / Pool Record

50 Free:

23.88         2015            Anne Vormohr            Jay County            Sectional/Pool Record

1 Meter Diving:

474.25           2003                      Sarah Miller     Jay County      Sectional & Pool record

100 Butterfly:

56.48      2016     Sophie Bader       Jay County      Sectional/Pool Record

100 Free:

52.30         2014      Anne Vormohr        Jay County        Sectional  Record

52.18        2015      Anne Vormohr       Jay County       Pool Record

500 Free:

5:21.00       2013            Sophie Bader          Jay County             Sectional Record

5:07.72      1988              Missy McCracken           Carmel     Pool Record

200 Free Relay:

1:37.21       2016           Jay County       Sectional / Pool Record

100 Backstroke:

 56.20       2014       Anne Vormohr        Jay County       Sectional  / Pool Record

100 Breaststroke:

1:03.99        2014    Cady Farlow      South Adams    Sectional  / Pool Record

400 Free Relay:

3:41.43         2014              Jay County                       Sectional Record

3:36.79        2015              Jay County                      Pool Record

 

 The 2014 "Fourpeat" Bearcat Champions!

Make a Free Website with Yola.